Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak istotne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają strategiczne znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ ale na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy mają odpowiednie objawy, tylko potrafiące być skutkiem np. choroby czy innej choroby, nie będącej nic zgodnego z groźnym wirusem.

Już do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore kiedy a też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne miejsce ma pracowanie jak najwyższej kwoty testów, ponad tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są łatwe w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do ostatniego dołączona jest ponad instrukcja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na dane wykrycia przeciwciał IgM w stopniu pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W dziale skuteczności działania testów zapowiada się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na placu to wyjątkowe i najpraktyczniejsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie tworzyły dostęp z chorymi lub nosicielami na niebagatelne znaczenia jeżeli szuka o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszelkim świecie, w ostatnim wyjątkowo w Polsce. Wyniki pomiarów są na końcu już dostępne, by móc zastosować działanie uważające na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments