{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych przypadkach może nam znacznie ułatwić życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość związana z zaciąganiem pożyczek a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już pożyczek oraz garść wiadomości na temat zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już dawniej kredyty, jednak z różnych względów nie spłacały w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments