Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Milicz

Dolnośląskie

Endometrioza to niesamowita choroba, która dotyka jedynie kobiety. Ale dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą coraz dużo na jej element. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy staje się coraz bardziej wydajne.

Endometrioza Lekarz Kąty Wrocławskie

Co zatem stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka dostająca się właśnie w macicy – zostaje odnaleziona w własnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie też przypadki, w jakich endometrium było dane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez względu na obszar występowania używa przez każde poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wybierające się w macicy w nowej fazie są leczone z tworzywa kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te ulokowane w własnych dziedzinach organizmu nie mają takiej propozycje i napływa do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z pór jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a także bezpłodności. W dzisiejszych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze powodu na brak wiedzy dotyczących podłoża jej powstawania, nie jest skuteczny preparat na to schorzenie. W klubu z obecnym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Kąty Wrocławskie

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje zatem dolegliwość złośliwa. Chociaż jej przebieg kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w pewnym z tematów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy różnego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi zaletami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i chorób endometrium, wybiera się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Kąty Wrocławskie

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Kąty Wrocławskie

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują inne formy leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w planie uzyskania jak najprawdziwszego efektu kuracji. Pacjentki zgłaszające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w obecnym więcej dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I stosuje się terapię farmakologiczną, która także pomaga w wojnie z bólem, oraz w sukcesach mocno zaawansowanej endometriozy, reklamuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Kąty Wrocławskie

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które trafiają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod kontrolą lekarzy do końca swojego działania. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i stałemu leczeniu, jest okazja na ograniczenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments