Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dużo je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je przygotować? Bojowniki, ze względu na bliskie piękne ubarwienie, dosyć często wyszukiwane są do upraw w domowych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które przeznaczamy na bliskich pupili, no i rybki potrzebują specyficznych powodów do życia właściwej sytuacji i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, aby umożliwić im jako najidealniejsze warunki do wzrostu – dzięki temu będziemy mogli bawić się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niebezpieczne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i znajdują w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta przydaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba mężczyzn istnieje silniejsza, akwarium powinno mieć co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było mocne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do unii ryb labiryntowych, natomiast więc świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być tak zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest zatem ponad inną zaletę – chroni ryby przed za długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w stałej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto wpisać na kilka roślin, które będą służyły schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy pozostałe elementy podłoża, jak skały w prostszym kolorze. Da nam to całe warunki do analizie tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej prawidłowej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments